Uniwersalny izolacyjny materiał – wełna skalna

Co można ocieplać wełną skalną?

Wełna skalna jest materiałem naprawdę uniwersalnym. Można go stosować do izolacji w zasadzie wszystkich elementów danego budynku. Może to być izolacja podłóg, poddasza, elewacji, rur, ścianek działowych czy też przewodów. Dzięki swojej jakże wyjątkowej odporności na temperatury wysokie wełna skalna wykorzystana może być do termicznej izolacji kominków. Wełna skalna nie tylko poprawia samą cieplną izolacyjność, ale także zyskuje wiele nowych właściwości. Zwiększa ochronę przeciwpożarową. Dzięki paro przepuszczalnym właściwościom wełny, ze ścian nią docieplonych oraz poddaszy jest łatwiej odprowadzana wilgoć oraz znacznie się zmniejsza ryzyko rozwoju grzybów czy też pleśni. Jest dzięki temu znacznie łatwiej utrzymać mikroklimat zdrowy wewnątrz pomieszczeń.

Co jeszcze wiemy o wełnie skalnej?

Mineralna wełna skalna jest materiałem sprężystym, a także przy tym niesamowicie solidnym. Zawdzięcza to niczemu innego jak duże gęstości oraz strukturze splątanej włókien. Naddatek dwucentymetrowy przycinanej wełny zakleszczyć jej pozwala pomiędzy krokwiami na poddaszy, a w wielu przypadkach eliminuje to potrzebę sznurkowania.

A jakie jeszcze funkcje oprócz termoizolacji?

Wełna mineralna skalna jest materiałem, który poprawia tak zwany komfort akustyczny pomieszczeń. Pochłania bardzo dobrze dźwięki i dlatego więc w odróżnieniu od wielu pozostałych izolacyjnych materiałów, zwłaszcza tworzyw sztywnych sztucznych, które mają strukturę piankową. Nadaje się ona świetnie do wyciszania działowych ścian oraz także międzykondygnacyjnych stropów. Wełna pozwala na wyciszenie pomieszczeń od dźwięków niechcianych, które dochodzą z wewnątrz domu jak i także z zewnątrz domu. Mogą to być dźwięki, które są spowodowane pracą instalacji czy też urządzeń i dźwięków generowanych przez już samych domowników. Jak widać wełna skalna ma bardzo dużo zastosowań. Powinniśmy mieć to na uwadze. Wełna skalna jest dostępna w zasadzie każdym sklepie budowlanym.

rockwool

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *